Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 23:49
 
Harran'da İdealist Öğretmenin Feci Ölümü
Bazen bir gazete bazen bir TV haberinde öğrencileri için fedakarlık yapan öğretmenleri görürüz.Köy öğretmeni Şefik Sınığ'ın 1940'lı yıllarda kerpiçten olan lojmanın altında kalması ve hayatını kaybetmesi birçoğumuzu duygulandırıyor.Ona ithafen "Dünyanın bütün çiçeklerini getirin ve sonra öleceğim" mısraları Şair Ceyhun Atuf Kansu tarafından kaleme alınmış ve okuduğumuzda gözyaşına boğuluruz.
YAŞAM Haberi
Harran'da İdealist Öğretmenin Feci Ölümü

Bazen bir gazete bazen bir TV haberinde öğrencileri için fedakarlık yapan öğretmenleri görürüz.Köy öğretmeni Şefik Sınığ'ın 1940'lı yıllarda kerpiçten olan lojmanın altında  kalması ve hayatını kaybetmesi birçoğumuzu duygulandırıyor.Ona ithafen "Dünyanın bütün çiçeklerini getirin ve sonra öleceğim" mısraları Şair Ceyhun Atuf Kansu tarafından kaleme alınmış ve okuduğumuzda gözyaşına boğuluruz.

 

İşte bugün  Harran'da görevini aşkla sürdüren bir öğretmenin öğrencileri uğruna hayatını kaybettiğini görüyoruz.
URFA Harran Akkuş İlkokul Müdürü Ramazan Kocaoğlu da öğrencileri için,eğitim için,ülkesi için okulun eksikliklerini gidermeye ve onarmaya çalışıyordu.Son olarak okulun akan çatısını onarmak için çatıya çıkıyor.Çıktığı çatıdan düşerek hayata ve öğrencilerine maalesef veda etti. Bu haberi duyan öğrenci veliler sevdikleri öğretmenlerini kaybetmenin etkisiyle gözyaşına boğuldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Harran'da, İdealist, Öğretmenin, Feci, Ölümü,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı Haber Scripti Haber Sistemi Haber Paketleri