Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 22:44
 
Burun Estetiği Ameliyatının İyileşme Süresi Ne Kadardır?
Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerin genellikle akıllarındaki en büyük soru ameliyatın ardından başlayan iyileşme süresinin ne kadar olduğu ve ne kadar sürede günlük hayata geri dönebilecekleridir.
SAĞLIK Haberi
Burun Estetiği Ameliyatının İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerin genellikle akıllarındaki en büyük soru ameliyatın ardından başlayan iyileşme süresinin ne kadar olduğu ve ne kadar sürede günlük hayata geri dönebilecekleridir.Nitekim burun estetiği ameliyatı olan kişilerinden bir günlük sosyal ve çalışma hayatı bulunmaktadır ve bu hayata en kısa zamanda geri dönmek istemektedirler.

 

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki burun estetiği ameliyatı çok ağır bir ameliyat olmadığı için yüzünüzde oluşan ufak tefek ameliyat sonrası deformasyonları dikkate almadığınız takdirde ve yaşayışınızda ağır aktivitelerden kaçındığınız takdirde ameliyatın ardından beşinci günde günlük, sosyal ve çalışma hayatınıza başlayabilirsiniz.

 

Ancak bunu söyledikten sonra şunu belirtmekte fayda var. Ameliyatınızın ardından ilk bir hafta boyunca burnunuzun yeni şekli otursun diye burna bir alçı uygulaması yapılır. Bu tıpkı kırılan kolunuzun yeniden kaynaşması için kolunuzun alçıya alınması gibi bir şeydir. İlk bir hafta boyunca burnunuzun üstündeki alçıyı önemsemediğiniz takdirde günlük hayata başlayabilirsiniz. Ayrıca bu bir haftalık süreçte ameliyat sonrasında yüzünüzde şişlikler e morluklar meydana gelecektir. Bu faktörlerde sizin sosyal ve günlük hayata dönme sürenizi etkileyebilir. Tabi bunları ne kadar umursadığınıza bağlı bu durum. Ancak tedbirli davranmak isteyenler genellikle on gün boyunca dışarıya çıkmamaktadırlar.

 

Bir hafta sonra burnunuzdaki alçı alınacaktır. Burnunuzdaki alçı alındığında da ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluk semptomlarında da yavaş yavaş azalmalar görülecektir. Ancak burnunuzdaki alçı alındıktan sonra günlük hayatınızda biraz daha dikkatli olmanız gerekecektir.Çünkü dışardan beklenmedik bir şekilde alacağınız bir darbe sizin için zararlı olabilir. Bu süreçte de doktorunuzun vermiş olduğu esaslara bağlı kalarak günlük hayata dahil olabilirsiniz ve yeni burnunuzla özgüvenli bir şekilde dışarıya çıkabilirsiniz.

 

Kaynak: http://estetikciler.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burun, Estetiği, Ameliyatının, İyileşme, Süresi, Ne, Kadardır?,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı